Co daje masaż tkanek głębokich?

Choć nazwa tego rodzaju masażu potrafi być nieco myląca co do jego przebiegu i celu, to jednak jest to jeden z lepszych i bardziej wskazanych dużej grupie ludzi rodzajów masażu. Na czym zatem konkretnie on polega i kiedy powinno się go stosować?

Na czym polega masaż tkanek głębokich?

Choć nazwa wskazuje, że ma się do czynienia z czymś bardzo zaawansowany i być może nawet ingerującym mocno w ciało, to jednak jest to masaż bardzo powolny i delikatny, którego celem jest rozluźnienie i znaczące zmniejszenie napięcia, które istnieje w mięśniach.
Jest to również masaż niezwykle bezpieczny, ponieważ wykonywać go mogą jedynie osoby, które mają za sobą profesjonalny kurs masażu tkanek głębokich. Wszystko z powodu konieczności poznawania w całkiem zaawansowany sposób anatomii człowieka i zależności pomiędzy poszczególnymi elementami struktury mięśniowej. Tylko podczas profesjonalnego kursu masażu tkanek głębokich można taką wiedzę zdobyć.

Kiedy warto go stosować?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, kiedy właściwie należałoby zastosować ten rodzaj masażu? Przede wszystkim wy sytuacji, gdy istnieje kłopot z przewlekłym bólem mięśniowym, który często wywołany jest zbyt dużym obciążeniem danej partii mięśni, lub ich pracą w niesprzyjających warunkach. Dodatkowo bardzo wskazane jest korzystanie z takiego masażu w sytuacji zmniejszonego zakresy ruchowego stawów, podczas występowania przykurczu mięśni, a nawet w przypadku napięciowego bólu głowy.