Dysk sensoryczny – innowacyjny sprzęt dla każdego

Współczesny rynek oferuje mnóstwo różnych gadżetów i urządzeń rehabilitacyjnych, dostępnych dla każdego. Chcąc wzmocnić mięśnie i kręgosłup nie trzeba za każdym razem biec na siłownię lub korzystać z usług fizjoterapeuty. Oczywiście profesjonalny sprzęt oraz ćwiczenia potrafią zdziałać cuda i pomóc w wielu różnych dolegliwościach. W warunkach domowych możemy jednak poprawić swoją koordynację ruchową przy użyciu popularnych dziś dysków sensorycznych.

Co to jest i do czego służy poduszka sensomotoryczna?

Dysk, beret lub jeżyk to inne nazwy tego wyjątkowego urządzenia do siedzenia i ćwiczeń. Poduszka sensomotoryczna jest w kształcie spłaszczonego, wypełnionego powietrzem koła. Jedna powierzchnia jest gładka, zaś z drugiej strony znajdują się gumowe wypustki – kolce. Siedząc na niej wzmacniamy mięśnie i korygujemy wady postawy, gdyż jej specjalna budowa wymusza naturalną i prawidłową pracę kręgosłupa. Wypustki wspomagają krążenie krwi, poprawiają samopoczucie, odprężają i relaksują.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę sensomotoryczną?

Jeżeli zwrócimy uwagę na kilka ważnych szczegółów, będziemy mieć pewność, że produkt jest dobrej jakości i nadaje się do celów rehabilitacyjnych.

  • Guma nie może być za cienka, powinna wytrzymać ciężar ciała i nie powodować niebezpiecznych odkształceń,
  • Hipoalergiczny materiał to podstawa, zwłaszcza dla alergików,
  • Wentyl nie może wystawać na zewnątrz,
    Produkt polecany jest przez fizjoterapeutów wszystkim w celach profilaktycznych, a zwłaszcza osobom wykonującym pracę w pozycji siedzącej oraz sportowcom.