Kiedy warto stosować akupunkturę?

Choć mało kto lubi doświadczać w życiu bólu, a tym bardziej tego pochodzącego z nakuwania ciała dziesiątki igieł, to jednak zabieg akupunktury, który właśnie na tym polega, nie tylko nie jest niczym strasznym, a wręcz potrafi dać wiele dobrego.

Na czym polega?

Postawą tego zabiegu jest stara chińska filozofia, wedle której w ciele istnieją dwie siły: Yin i Yang. Są one od siebie całkowicie różne, jednak dzięki temu uzupełniają się wzajemnie. Dzięki temu zachowana zostaje harmonia między ciałem a duszą.
I w tym celu właśnie stosuje się ten zabieg, którego celem jest utrzymanie w równowadze obu tych sił, a także ich uporządkowanie, gdyby zdarzyło się, że zostały zaburzone. Realizuje się to poprzez wbijanie w ciało długich i niezwykle cienkich igieł. Oczywiście w bardzo dokładnie i precyzyjnie określone miejsca.

Kiedy ją stosować?

Podczas rozważań na temat stosowania tego zabieg należy przede wszystkim pamiętać o tym, że nie jest to metoda leczenia. Może być ona stosowana jako środek pomocniczy, do różnego rodzaju schorzeń, lecz w żadnym wypadku nie może to być jedyny i podstawowy sposób leczenia.
Z tego też powodu akupunktura (Orteo) zdaje doskonałe rezultaty m.in. jako element rehabilitacyjny w przypadku wystąpienia porażeń lub niedowładów mięśni, chorób układu oddechowego, krążeniowego, a także nerwic, czy też depresji.
Nie poleca się natomiast stosowania tego zabiegu w przypadku nowotworów, chorób psychicznych, gruźlicy, żółtaczki, czy też chorób krzepnięcia krwi.
Jak zatem widać, jest to zabieg niezwykle ciekawy i z pewnością warty wyprobowania.