Komu może pomóc taboret prysznicowy?

Osoby, które nigdy w życiu nie miały choć przez chwilę ograniczonej sprawności motorycznej ciała, nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużym wyzwaniem może być codzienna kąpiel. Aby ułatwić ją osobom z problemami narządu ruchu, wymyślono specjalny taboret pod prysznic.

Wanna czy prysznic – co będzie lepszym rozwiązaniem?

W przypadku osób z upośledzonym narządem ruchy zdecydowanie lepszym wyjściem będzie kabina prysznicowa. Jeżeli ktoś ma znaczne problemy z poruszaniem nogami, to wejście do wanny będzie dla niego zupełnie niewykonalne. W przypadku prysznica może też być to znacznie utrudnione, dlatego biorąc pod uwagę potrzeby osoby niepełnosprawnej najlepiej jest montować kabinę prysznicową bez brodzika. Dodatkowym ułatwieniem będzie taboret prysznicowy.

W czym pomoże taboret pod prysznic?

Zdecydowanie może on pomóc podczas codziennej kąpieli. Osoba, która nie jest w stanie ustać pod prysznicem może spokojnie usiąść na takim taborecie i wykonać wszelkie czynności higieniczne. Takie z pozoru niewielkie ułatwienie ma ogromne znaczenie dla psychiki osoby chorej, ponieważ umożliwia jej większą samodzielność. Taborety pod prysznic są stosunkowo tanie, oczywiście ostateczna cena zależy od wielu czynników. Profesjonalny taboret pod prysznic powinien być wykonany z takich materiałów, dla których wilgoć nie jest szkodliwa. Warto także zwrócić uwagę na to, aby taboret można było złożyć, a także by był on łatwy jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. W razie problemów obsługa sklepu pomoże z wyborem.