Rodzaje wkładek do butów

Jak wiadomo nawet jeżeli posiadamy buty, które są dla nas tymi wymarzonymi to w sytuacji, kiedy nas uwierają unikamy ich noszenia jak przysłowiowego ognia. Powodem takiego dyskomfortu mogą być źle dopasowane wkładki do butów. Jak się jednak okazuje, na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów wkładek do butów w związku z czym każdy może wybrać takie, które najlepiej będą mu odpowiadały.

Rodzaje wkładek do butów

Jak już wcześniej wspomnieliśmy producenci wkładek do butów oferują ich naprawdę wiele. W związku z tym możemy wyróżnić następujące rodzaje wkładek:

  • wkładki ocieplające do butów: przede wszystkim używane w obuwiu zimowym. Najczęściej są one wykonane z polaru lub wełny, których rolą jest zapewnienie stopom ciepła. Warto pamiętać o tym, że jeżeli wkładka ocieplana stwarza dyskomfort i mamy wrażenie, że stopa w bucie nam się odparza natychmiast powinniśmy je wymienić.
  • wkładki chłodzące do butów: idealnie sprawdzają się w przypadku nadmiernej potliwości stóp. Powinny być wykonane ze skóry naturalnej i pochłaniać wilgoć w bucie,
  • wkładki ortopedyczne: ich rolą jest zapewnienie komfortu noszenia butów osobom, które cierpią na przykład na płaskostopie. Dzięki wkładkom ortopedycznym następuje korzystne rozłożenie nacisku stopy, co w konsekwencji zapobiega niewydolności więzadłowo – mięśniowej.
  • wkładki dla sportowców: rolą tego typu wkładek jest utrzymanie stopy w możliwie najwygodniejszej pozycji, a także niepozwalanie na jej destabilizację oraz nadmierne pocenie się.