aparat tlenowy

Przenośny, domowy i profesjonalny – koncentrator tlenu w roli głównej!

Aparat tlenowy, to urządzenie medyczne służące przede wszystkim podawaniu pacjentowi tlenu ze zwiększoną zawartością tlenu. Specyfika jego jest taka, że pobiera on powietrze z otoczenia, w skład którego wchodzi 21% tlenu i 78% azotu. Stosowany jest na całym świecie od wielu lat. W Polsce urządzenie do pewnego czasu nie było bardzo popularne i stanowiło pewnego rodzaju nowość.

Koncentrator tlenu dla kogo?

Aparat tlenowy domowy, to jak już zostało napisane urządzenie odpowiadające za dostarczenie organizmowi większej ilości potrzebnego do jego funkcjonowania tlenu. Nie dawno takie urządzenia spotykane były tylko w szpitalach, przychodniach i zakładach opiekuńczo – leczniczych. Stosowanie jego oznacza, tzw. tlenoterapię.

Terapia umożliwiona poprzez przenośny koncentrator tlenu dla osób, których narządy wewnętrzne nie są w stanie wyprodukować wystarczającej ilości tlenu. Jak dobrze wiadomo jest on potrzebny do życia od najmłodszych każdemu człowiekowi. Jego niewystarczająca ilość może być tragiczna w skutkach. Może to się przede wszystkim wiązać z ciężkimi zaburzeniami serca. Dobre i certyfikowane aparaty tlenowe mogą zapewnić źródło cennego tlenu dla potrzebującej tego osoby. Dzięki czemu prowadzona tlenoterapia zostanie przeprowadzona w bardzo bezpieczny i komfortowy sposób dla danej osoby.

Aparat tlenowy dla chorego

Oczywiście stosowanie aparatów tlenowych (takich, jak na tej stronie) obejmuje tylko i wyłącznie zakres medyczny. Nie potrzebne jest również stosowanie ich w przypadku osoby sprawnej i zdrowej. Jednak są wyjątki. Chociażby w sporcie takim, jak kulturystyka. Organizm w niej narażony jest na duże przeciążenia. Często sportowcy skarżą się w tej dyscyplinie na to, że ciężko złapać im potrzebny do odpowiedniego funkcjonowania tlen.

Oczywiście aparaty do tlenoterapii stosowane są głównie w celu łagodzenia objawów danej choroby, a co za tym idzie poprawy jakości życia.

aparat tlenowy

Terapia stosowana jest w następujących przypadkach:

  • Chorób układu krążenia 
  • Chorób układu oddechowego
  • Schorzeń onkologicznych
  • Schorzeń i zespołów chorobowych
  • W celu pomocniczym