roller-do-masazu

Roller do masażu jako profesjonalne urządzenie treningowe i zabiegowe

Kto pierwszy raz ma odczynienia z rollerem do masażu, często nie wie, jak z niego korzystać. Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia wałkiem do rolowania, warto najpierw zapoznać się z kilkoma podstawowymi ćwiczeniami.

Jak ćwiczyć z wałkiem do masażu?

Istnieją różne ćwiczenia, które są odpowiednie dla różnych obszarów ciała. Bardzo popularne są ćwiczenia rozluźniające mięśnie pleców i nóg. W tym celu rolkę fitness kładzie się na podłodze i delikatnie przesuwa się po niej odpowiednimi częściami ciała. Podczas treningu powięzi zawsze wywierany jest niewielki nacisk na wałek, ale nie powinien być zbyt silny.

Przyjemny trening powięzi — dla kogo nadaje się roller do masażu?

Cechą szczególną rolki do masażu jest to, że jest naprawdę odpowiednia dla każdego — niezależnie od wieku i wcześniejszej wiedzy. Istnieją jednak pewne różnice w stopniu twardości poszczególnych modeli, dlatego nie każdy model jest odpowiedni dla każdego użytkownika. Na przykład średnio twarde rolki fitness są skierowane do osób, które pracują nad nimi po raz pierwszy. Nawet użytkownicy wrażliwi na ból nie powinni wybierać zbyt twardego wałka. Wielu producentów oznacza stopnie twardości kolorami.
Każdy, kto ma już pewne doświadczenie w treningu z wałkiem masującym, może również odważyć się wypróbować twardszy model, aby skuteczniej leczyć napięcie.

Rozmiary rollerów do masażu

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę, że rolki masujące dostępne są w różnych rozmiarach. Ważne jest, aby z wyprzedzeniem rozważyć odpowiedni. Zazwyczaj średnica rolki fitness wynosi około 15 cm. Jeśli masz potężną budowę, zaleca się odpowiednio grubszą rolkę. Drobne, niskie osoby zazwyczaj mogą lepiej trenować na standardowym wałku. Istnieją również warianty odpowiednie do stosowania na różnych obszarach ciała, na przykład minirolki na przedramiona lub łydki.

Wałek fitness — szerokie zastosowanie

Roller do masażu (taki) to nie tylko narzędzie odnowy biologicznej w domu. Często jest używany przez terapeutów trenerów. Jednym z obszarów zastosowania jest popularny sport — pilates. Dzięki temu korzystanie z rollera fitness nie ogranicza się w żaden sposób do użytku prywatnego.