mata do akupunktury

Masaż bez wychodzenia z domu. Mata do akupunktury i jej korzyści

Ból nóg, kręgosłupa szyjnego i pleców pojawia się z różnych powodów. Ale efekt jest zawsze ten sam – bolesne podrażnienia, dyskomfort i złe samopoczucie. Masaż może poprawić sytuację, ale nie każdy jest w stanie w momencie pojawienia się nieprzyjemnych objawów od razu udać się do specjalisty na leczenie.

Odpowiedni wybór i zakup mat masujących do akupunktury może pomóc

Mając pod ręką matę do masażu refleksyjnego, użytkownik jest w stanie uzyskać zadowalający efekt, który szybko uwalnia napięcie mięśni i łagodzi ból. Zasada polega na pracy nad problematycznymi obszarami za pomocą masażerów refleksyjnych – igieł o różnej grubości, ostrości i długości. Stymuluje to metabolizm na poziomie komórkowym, normalizuje krążenie krwi, rozluźnia mięśnie i likwiduje ból.

Decydując się na zakup mat masujących do refleksologii, zyskuje się ogromne korzyści:

  • Wystarczy 10-15 minut, a uczucie bólu i sztywności mięśni znika;
  • Wzmacnia się odporność, poprawia się sen i ogólne samopoczucie;
  • Skuteczne leczenie takich chorób jak rwa kulszowa, osteochondroza i wiele innych dolegliwości;
  • Pomoc w zaburzeniach nerwowych, łagodzenie stresu i depresji.

Maty zajmują minimalną ilość miejsca w domu, są łatwe w użyciu i w razie potrzeby można je zabrać ze sobą do domku lub na wycieczki. A skuteczne lekarstwo na ból będziesz mieć zawsze pod ręką.

Właściwości terapeutyczne mat masujących

mata do akupunktury

Na właściwości terapeutyczne mat masujących refleksologicznych wpływa technologia wykonania, wielkość, kształt i intensywność zabiegu. Niektóre modele są używane tylko w pozycji stojącej, inne w leżącej lub siedzącej. Najpopularniejsze z nich to:

Mata do akupunktury z orteo.pl wygląda jak małe łóżko z miękkim podłożem. Na jej powierzchni znajdują się moduły masujące z zamocowanymi kolcami o różnej długości. Są też modele z kamykami imitującymi kamienie morskie. Dzięki takiej konstrukcji akupunktura oddziałuje na punkty biologicznie aktywne, co skutkuje likwidacją bólu, skutecznym leczeniem schorzeń kręgosłupa oraz profilaktyką płaskostopia.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze maty do akupunktury?

Przed zakupem zdecyduj się na rozmiar produktu – istnieją maty przeznaczone dla pleców lub modele przeznaczone tylko dla nóg. Dobrym wyborem jest ortopedyczna mata refleksyjna w zestawie z wałkiem, który służy do łagodzenia bólu kręgosłupa szyjnego. Zwróć też uwagę na materiał – może to być podkład z tkaniny, gumy medycznej lub innych surowców.

Ważna jest konstrukcja elementów działania masażu – jak wspomniano wyżej, są to krążki w kształcie igieł lub kombinacji igieł o różnych kształtach i długościach, a także kamyczki. Należy pamiętać, że dostępne są mniej kłujące, średniej wielkości lub intensywnie oddziałujące łóżka. Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, mata kłująca nie jest odpowiednia – wybierz łagodniejszy model.

Aby zwiększyć efekt terapeutyczny i komfort użytkowania, producenci wyposażają maty do masażu refleksologicznego w magnesy, kryształy miedzi lub srebra. Wskazane jest również uwzględnienie tego faktu podczas procesu selekcji. Jeśli chodzi o koszt produktów, to nie jest on zbyt wysoki, aby odmówić sobie tego przydatnego zakupu.