orteza

Dlaczego warto mieć ortezę?

Sprzęt medyczny stale się rozwija i widzimy to na każdym kroku. Już niekoniecznie tylko i wyłącznie musimy być przy okazji różnego rodzaju złamań narażeni na to, że zostaniemy wpakowani w gips, ale możemy skorzystać z nowoczesnego sprzętu, który ułatwi nam funkcjonowanie. Orteza ma wiele zalet, o których sobie powiemy w naszym tekście.

Orteza umożliwia funkcjonowanie na co dzień

Trzeba podkreślić, że podczas złamania nogi jest bardzo trudno nam funkcjonować. Przede wszystkim wiąże się to z długotrwałym zwolnieniem lekarskim, koniecznością poruszania się o kulach, a też trzeba być na cudzej łasce i liczyć, że znajdzie się ktoś, kto nam pomoże. Tak wygląda życie osoby, która ma kończynę w gipsie, a nie można zapomnieć o tym, że powrót do zdrowia to niełatwa sprawa. Dlatego też należy podkreślić, że rehabilitacja jest procesem długotrwałym, który nie jest łatwy, również od strony psychicznej. Orteza jest rzeczą, która usztywnia kończynę na tyle, że możemy swobodnie stawiać kroki, a jednocześnie mamy pewność, że nasza noga niebawem powróci do pełni zdrowia.

orteza

Orteza to maksymalna oszczędność czasu

Ten, kto miał okazję mieć do czynienia ze złamaniem ten wie, że powrót do pełni zdrowia jest bardzo trudny. Zdarzają się błędy medyczne, które są spowodowane złym poskładaniem kości, natomiast każdy wie, że taka noga, która jest niewykorzystywana jest po prostu słaba. Szczególnie trudne są początki, gdzie trzeba z wielką uważnością stawiać pierwsze kroki. Dzięki ortezie nie ma tego problemu i cały czas kontuzjowana noga pracuje, co sprawia, że nie trzeba pracować z rehabilitantem bądź chodzić na siłownię, by wzmocnić kontuzjowaną nogę. Wpływa to na kondycję psychiczną pacjenta, który po kilku tygodniach od zdjęcia ortezy cieszy się zdecydowanie większą sprawnością fizyczną, co w porównaniu z gipsem jest czymś jak niebo a ziemia.