olejek do włosów

Jak dobrać najlepsze oleje do włosów?

Ostatnimi czasy temat dbałości o włosy jest bardzo popularny. Wszelkie fora urodowe opanowały tzw. włosomaniaczki, których hobby jest dbanie o stan swojej czupryny. Jednymi z bardzo polecanych i promowanych produktów do tego są olejki do włosów.

Jak dobrać olej do włosów?

olejek do włosów

Dobry olejek do włosów z https://www.nowafarmacja.pl/olejki to taki, który jest do nich odpowiednio dopasowany. Dlatego nie można olei wybierać „w ciemno” – najpierw należy określić, jakie są nasze włosy i dobrać pielęgnację. Najczęściej spotykane typy włosa to :

  • włosy wysokoporowate – z naturalnym skrętem, skłonne do puszenia się, nie przetłuszczające się
  • włosy niskoporowate – najczęściej proste, sztywne, z tendencją do braku objętości i przetłuszczania się
  • włosy średnioporowate – łączące w sobie cechy dwóch powyższych, np. przetłuszczająca się skórę głowy i puszące się końcówki

 Mając taką wiedzę, można wybrać najlepsze olejki do włosów.

Jaki olej do włosów jest najlepszy?

Jeśli chodzi o najlepsze oleje do włosów, to zdecydowanie przoduje tutaj olejek rycynowy. Ma on ogrom dobroczynnych właściwości. Wsmarowany w końców włosów nawilży je, a w skórę głowy przyspieszy ich wzrost i sprawi, że będą gęściejsze. Dla włosów rzadkich, niskoporowatych świetny będzie także olej z czarnuszki. Dla tych wysokoporowatych z kolei dobre oleje do włosów to olej migdałowy oraz arganowy. Oba mają silne właściwości nawilżające i wygładzające, dlatego poradzą sobie z puszącą się czupryną.

Jak widać, oleje do włosów to obszerny temat. Trzeba pamiętać, aby odpowiednio dobrać je do naszych preferencji, czasami wymaga to metody prób i błędów. Najważniejsze jest, aby mieszanki olejów zostawiać na głowie przez kilka godzin, najlepiej w cieple i dokładnie zmywać, najlepiej w towarzystwie maski do włosów.