masaż kobido

Kobido masaż, czyli skuteczny lifting bez skalpela

Kobido masaż to japońska terapia manualna twarzy. Wymyślona specjalnie dla cesarzowej, na długo zarezerwowana tylko dla dostojników dworu. Jest sposobem na bezinwazyjny lifting. Wykorzystuje punkty akupresury, docierając intensywnym naciskiem do głębokich warstw skóry oraz mięśni. Metoda wywodząca się z kraju kwitnącej wiśni jest alternatywą dla osób, które nie chcą używać wypełniaczy lub boją się igieł i chirurgicznego skalpela.

Masaż Kobido – topowa technika odmładzająca

Kobido u drStawowska jest kompleksową techniką masażu dającą rewelacyjny efekt odmładzający. Charakterystyczna w tej metodzie praca nad tkanką sprawia, że skóra stopniowo zaczyna wyglądać coraz lepiej. Spowalnia naturalne procesy starzenia, redukuje bruzdy oraz zmarszczki mimiczne. Sprawia, że owal twarzy jest ładniejszy, a cera rozświetlona. Mocny nacisk i powolne ruchy dłońmi powodują rozciąganie tkanek. Wraz z upływem czasu mięśnie bowiem kurczą się, dlatego skóra robi się coraz bardziej wiotka, wytwarza mniej kolagenu i elastyny. A efektem są niechciane zmarszczki.

masaż kobido

Na czym polega oryginalność masaży Kobido?

Masowanie Kobido zaczyna się od rozciągnięcia skóry celem jej uelastycznienia. Może to dotyczyć nie tylko twarzy, ale też szyi i ramion. Metodą, której nie ma w innych podejściach jest ciągnięcie za włosy. Działa to rozluźniająco na skórę głowy, poprawia krążenie, dotlenia i pozytywnie wpływa na sprężystość skóry. Następnie delikatniejsze ruchy relaksacyjne pobudzają przepływ limfy, jakiej zaleganie powoduje nieestetyczne worki pod oczami czy chomiki na opadających policzkach. W kolejnej fazie rozluźnia się mięśnie szczęki, pracując z napiętą skórą. Ostatni etap to lifting, w którym masaż jest mocny, a ruchy szybkie i zdecydowane. W jego trakcie stosuje się szczypanie i ciągnięcie. Jest to intensywne, ale nie bolesne. Powoduje, że pobudzone zostają mięśnie i głębokie warstwy skóry. Zabieg Kobido może kończyć masaż schłodzonymi kulami oraz aplikacja odżywczych preparatów.