zabieg blefaroplastyki

Jak wygląda blefaroplastyka, czyli zabieg na opadające powieki?

Blefaroplastyka to plastyka powiek górnych lub dolnych. To zabieg chirurgiczny, który polegającym na dokładnym wycięciu nadmiaru skóry powiek, która jest zwiotczała i pozbawiona elastyczności. Opcjonalnie można także wyciąć w czasie zabiegu mięsień okrężny oka, jak i nadmiar tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest w celu zmniejszenia opadających powiek, a także charakterystycznych tzw. worków pod oczami. Ponadto zabieg przywraca odpowiedni kształt, jak i kontur powiek, co przekłada się na bardziej atrakcyjny, zdrowy i młody wygląd twarzy. Ponadto skóra wydaje się bardziej wypoczęta i świeża.

Blefaroplastyka Białystok- kiedy wykonać zabieg na opadające powieki?

Opadające powieki górne to problem przede wszystkim estetyczny, ale w niektórych przypadkach może mieć także podłoże zdrowotne. W bardzo poważnych sytuacjach może prowadzić do ograniczenia pola widzenia, a także uciążliwego bólu głowy, które utrudniają podejmowanie codziennych aktywności i zmniejszają komfort życia. Ze względu na zachodzące w organizmie procesy starzenia, plastyka powiek zaleca jest osobom dojrzałym, u których opadające powieki wynikają ze starzenia się skóry. Nadmiar skóry na powiekach powoduje widoczną zmianę rysów twarzy. Z kolei na powiekach dolnych zwykle przybiera postać tzw. „worków pod oczami” lub zagłębień, określanych jako „dolina łez”, które są szczególnie uciążliwe do zatuszowania defektów estetycznych. Przyczyny problemu mogą mieć też związek z:

zabieg blefaroplastyki
  • czynnikami genetycznymi
  • osłabieniem mięśni powiek,
  • spadkiem napięcia,
  • opadaniem brwi,
  • uszkodzeniem nerwów.

Plastyka powiek Białystok- efekty

Zabieg na opadające powieki powoduje zauważalną poprawę wyglądu powiek. Efekty widoczne są przed bardzo długi czas, zwykle mają charakter stały, dlatego utrzymują się już do końca życia. Odmładzają wygląd twarzy, dodają jej blasku. Więcej o zabiegu blefaroplastyki w Białymstoku można przeczytać na stronie: https://drstawowska.pl/plastyka-powiek-(blefaroplastyka),90.html.